Při úpravě nastavení Bluelight v Androidu 10

v tomto současném i věku jsou smartphony jádrem naší společnosti. Umožňují nám rychle se spojit s ostatními, organizovat naše životy, vytvářet poznámky, připomínat a vyvíjet seznamy. Dokonce i naše práce se zdá být mnohem snazší u mnoha produktivních aplikací, které nám pomáhají. Se všemi jejich možnostmi potěšení, jako jsou knihy, které si můžete přečíst, novinky, které mají strávit, videa, které můžete sledovat, hry, které si můžete hrát, už nikdy nebudeme už nikdy unavení.

Ve skutečnosti jsou smartphony tak prospěšné, že je to, že je těžší a těžší, abychom si od nich drželi ruce. Možná jsme také záviseli na chytrých telefonech do té míry, že boční dopady převažují nad výhody. Narušená rutina spánku je jedním ze mnoha vedlejších dopadů, protože něco, co se nazývá Blue Light. Modré světlo je emitováno z obrazovky telefonu.

Otočení režimu nočního světla

Ano, obrazovky smartphonů mohou být pro vaše oči škodlivé od konstantního proudu tohoto modrého světla. Nevěřte mi? Udělejte si prosím laskavost a dodržujte níže uvedené kroky:

Přejděte na nastavení telefonu

Přejít na zobrazení

Klepněte na nastavení nočního světla

Zapněte noční světlo

Okamžitě si všimnete rozdílu ve vašem oční napětí. Alternativně můžete přetáhnout horní drawbar a klepnout na zkratku „Night Light“.

Nastavení nastavení režimu modrého světla

Pokud klepnete na kartu „Plán“ nahoře, můžete nastavit automatickou rutinu modrého světla na:

Žádné: Režim modrého světla se zapne pouze tehdy, když jej klepnete ručně.

Zapne se v době na zakázku: Můžete si vybrat, kdy se režim modrého světla zapne a automaticky vypne. prospěšné, když máte excentrické pracovní rutiny nebo noční směny.

Zapne se od západu slunce na východ slunce: protože to je to, jak vypadá typická lidská rutina, je to s největší pravděpodobností nejlepší vybrat tento režim, aby vám pomohl dosáhnout stálého plánu spánku.

Na dolní části-můžete objevit posuvník intenzity, který můžete volně změnit. Tato volba se používá k dosažení nejlepší rovnováhy mezi pohodlí očí a čitelností. Obrazovky obrazovky Android mají různé vlastnosti; Někteří mohou objevit výchozí intenzitu i tmavou nebo také jasnou.

Pokud jste dodržovali tyto kroky, všimli byste si, že vaše obrazovka má jantarovou barvu, cítí se mnohem jemnější i měkčí oči. Samozřejmě můžete vyzkoušet bluelight brýle, jako jsou tyto, ale kdo si přeje nosit brýle, když můžete jen změnit několik nastavení?

Co je to modré světlo?

Začněme s absolutními základy. Světlo je elektromagnetické záření, které můžete detekovat vašimi očima fotony. Fotony se vyrábějí jako typ uvolněné energie, když atom nebo molekula klesne do stavu nižší energie. V normálním LED světle se foton produkuje pouhým poskytnutím přímého přítomnosti diod.

Modré světlo na displeji Android 10

Fotony se pohybují kolem, odrazují se, lomují, absorbují, než konečně dosáhnou vašich očí. Vaše sítnice přijímá pouze elektromagnetické záření, které mají vlnovou délku mezi 700 nm (nanometry) až 400 nm.

Variace uvnitř vlnové délky představuje různé barvy spektra, přičemž nejdelší vlnovou délkou je kaštanová (tmavě červená) a nejkratší vlnovou délkou je levandule.

Vlnová délka Blue Light leží mezi 380 nm až 500 nm, nejkratší vlnová délka viditelného světla, což naznačuje, že modré světlo má nejvíce energie. Barevné modré světlo začíná ve stínu azulky (velmi světle modrá) na levandule (světle fialová). Mnoho obrazovek Android má rád menší modrý odstín, aby obrázek vypadal ostřejší, a proto využívá mnohem více modrého světla.

Jaké jsou dopady modrého světla

Nyní, před malováním všeho, co vlastníte červenou, a vyhlásíte křížovou výpravu na modrou barvu, je to skvělý koncept, který si připomene, že míra poškození nebo výhody vždy spočívá v jeho množství i načasování. Právě zde jsou pozitivy i negativy.

Výhody pro modré světlo na Android 10

Podle studií může expozice modrému světlu na ráno i dvanáct poledne zlepšit bdělost, pomáhá se zaměřit na věci lépe, zvyšuje kognitivní funkce a udržuje vaši náladu nahoru. To je důvod, proč na mnoha kancelářských prostorech fluorescenčních světelných svítidlech je mnohem oblíbenější než typické bílé lampy. To je od té doby, co fluorescenční lampy vyzařují modrá světla mnohem více než typické lampy.

Kromě toho světla, která emitují mnohem více modrého světla, jsou mnohem světelnější než normální lampa. Výsledkem je, že k adekvátně osvětlení prostoru je zapotřebí méně lamp, což zvyšuje účinnost výdajů. Je to obzvláště zásadní v oblasti intenzivních světla, jako jsou laboratoře, salónky a marketingové billboardy.

Nevýhody na modré světlo na Android 10

Vzhledem k tomu, že modré světlo má největší hustotu energie, je v důsledku toho nejsvětější ze všech, naše oči, které zpracovávají, že informace také potřebují další úsilí o jeho trávení. Věřte o činky, tím těžší jsou, mnohem větší úsilí potřebné k jejich zvednutí. Modré světlo je hnull

Back to top