3D mapy v iOS 6 vs 3D mapy na Google Earth v Android 4.1 Jelly Bean ve srovnání

Není to opravdu velké tajemství, že smartphone a tabletový průmysl je velmi konkurenční tržiště. Systémy jsou nepochybně dva hlavní hráči v tomto prostoru, přičemž Apple za posledních pět let prodal mnohem více než 250 milionů iPhone po původním spuštění a Google v současné době aktivuje 1 milion zařízení Android každý den. Konkurence mezi těmito dvěma platformami byla vždy divoká, ale Apple oznámil svůj vlastní mapovací systém v iOS 6, aby soupeřil s vyzkoušenými a kontrolovanými mapami Google, konkurence zvýšila další zářez.

Před oficiálním oznámením iOS 6 na letošní konferenci o celosvětovém vývojáři se široce spekulovalo, že Apple upustí Mapy Google ve prospěch jejich vlastních 3D map. Později bylo potvrzeno a představeno během prezentace Keynote v San Franciscu počátkem tohoto měsíce. Google také použil San Francisco jako základnu k oznámení nové verze Google Earth, přičemž ji přináší na verzi 7.0, která přináší senzační 3D mapy do chytrých telefonů a tabletů Android, které docela upřímně konkurují tvorbě společnosti Apple.

Pro spotřebitele to může být jen dobrá věc, protože dva největší mobilní operační systémy na světě mají nyní k dispozici 3D mapy, ale uživatelé iOS 6 musí počkat, až se na to dostanou. Otázka v mysli každého je nyní ideální; Který z nich používá lepší implementaci? Na jedné straně jsou Mapy Google a Google Earth vyzkoušeny a kontrolovány možnosti, které byly považovány za de facto konvenční po dlouhou dobu. A na druhou stranu je Apple ve hře mapování relativně nový, ale mají historii vytváření výjimečného softwaru a uživatelských zkušeností, takže by mohla jejich vlastní možnost mapy dodržovat tento trend?

Lidé na iPhoneitalialia sestavili řadu obrázků porovnávajících obě mapy pomocí dotyčných. Jedním z prvních zřejmých rozdílů ve dvou možnostech je způsob, jakým jsou zpracovávány 3D názory a zkušenosti. Řešení Maps Maps Apple, které je k dispozici pouze tehdy, když je iOS 6 spuštěno koncem tohoto roku, má vestavěné 3D tlačítko, které žije ve spodní části displeje v aplikaci Native Maps, zatímco na Android jsou k dispozici pomocí aplikace Google Earth App Spíše než aplikace Maps Google a lze ji aktivovat jednoduše nahráním na tlačítko Vrstvy a poté výběrem „3D budov“, abyste se dostali k zobrazení 3D map.

Porovnání mezi těmito dvěma lze vidět na obrázcích níže:

Jedna věc, která nestojí za nic; Mapy společnosti Apple používají v současné době ve velmi rané fázi beta a nebudou připraveny na primetime používání až do zadního konce letošního roku vydáním nového hardwaru, nového iPhone. Google pracuje na mapách a 3D možnostech Google Earth po velmi dlouhou dobu, takže se vždy očekává záliv.

(Děkujeme Andrea za zaslání)

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Back to top