5 věcí, které můžete dělat na novém gadgetu Android

Výběr telefonu, který si můžete koupit, není v těchto dnech jednoduché. S tolika OEM na trhu existují velké množství možností. Aby toho nebylo ještě horší, nové telefony se zavádějí den co den. Čísla sama o sobě stačí k ohrožení i těch nejlepších z nás. Pokud jste odešli se všemi obtížemi a také jste se dostali do prvního telefonu Android, gratuluji. Protože je to váš první smartphone, zde je několik rad, co s tím nedělat.

Nekupujte telefony, které nikdy nedostávají aktualizace

Dobře, to je něco, co byste měli udělat před nákupem telefonu. Technicky tento bod nemusí být na tomto seznamu. Ale je také důležité zanedbávat.

Nekupujte telefony, které nikdy nedostávají aktualizace. Ačkoli před několika lety na tom nezáleželo (protože aktualizace byly získány extrémně málo telefonů), v současné době to může být pro mnohé. Pokud si zakoupíte takový telefon, bude vždy k dispozici jinému malwaru, že OS je čas od času zasažen. Bez rutinních aktualizací může být váš gadget ovlivněn něčím nebezpečným a učinit jej nepoužitelným. Druhým bodem mého neshody jsou aktualizace OS. Bez aktualizací softwarových aplikací nebudete moci upgradovat na nejnovější i nejbezpečnější verzi Androidu. A pravděpodobně vás unaví ze svého gadgetu do jednoho roku, pokud je uvíznutá na přesně stejné verzi Androidu, se kterou jste dostali.

Zabalit to: Rutinní aktualizace = nejlepší a bezrizikové zkušenosti

Neukládejte kontakty na telefonu

Jo, úspora kontaktů na telefonu je jednou z nejhorších chyb, které můžete udělat. Protože pokud ztratíte telefon nebo provedete tovární resetování, ztratíte to všechno. Místo toho je uložte na Googlu nebo synchronizujte své kontakty se serverem Google. Pokud se to udělá, budete moci načíst své kontakty odkudkoli, pokud budete mít na paměti své ID i heslo.

Nevytvořte aplikace bez výzkumu

Nejprve některé ultra-bazické tipy:

Pokud nechápete, co to je, neumožňujte volbu „neznámých zdrojů“.

Vždy nastavujte aplikace pouze z obchodu Google Play.

Pokud dodržujete výše uvedené body, jste 99% bezpečný. Počkejte, co pobyt 1%? Přestože Google dělá to nejlepší, někdy tam mohou některé falešné aplikace vytvořit metodu do obchodu Play. Takové aplikace jsou však eliminovány, jakmile o nich Google objeví. Časové období mezi těmito dvěma incidenty však může být někdy dlouhé.

Dva z nedávných příkladů takové situace jsou AVG antivirus i WhatsApp. Vypadali přesně jako oficiální a dokonce měli stejné jméno. Ukázali však reklamy a také přiměli jednotlivce stahovat další aplikace.

Jediným zabezpečením z takového problému je, že jste zkontrolovali jednotlivá hodnocení na stránce popisu aplikací. Pokud si všimnete jakéhokoli typu červených příznaků, neinstalujte.

Nestačujte konkrétní druhy aplikací

Všechny aplikace nejsou navrženy stejně. Někteří běží hladce, zatímco některé hodně zpožďují. Podle mého názoru, pokud máte zařízení s nízkým rozsahem nebo střední doletou, neměli byste nastavit aplikace hladovějící zdroje. Oficiální aplikace na Facebooku je jedním z mnoha takových příkladů. Místo toho jděte do verze Lite.

I když jsme u toho, nenastavujte posilovače paměti, zabijáky úkolů a také spořiče baterií. Nepracují.

Neustále nepřejděte aplikace z nedávných nabídky aplikací

Odstranění aplikací z nedávné nabídky nezrychlí váš gadget. Ve skutečnosti to nakonec zpomalí váš gadget. OS Android je schopen dostatečný k efektivnímu zpracování RAM. Výkon telefonu nebude ovlivněn, pokud budete mít spoustu aplikací běžících v pozadí. Místo toho tyto aplikace zavedou rychleji. A pokud gadget vyžaduje RAM, aby provedl nějakou aktivitu, OS okamžitě uzavře nevyužité aplikace, aby uvolnil nějakou RAM.

Pokud rádi cestujete a plánujete výlet, nepamatujte si vyzkoušení těchto nejlepších cestovních aplikací pro Android, abyste pro vás mnohem lépe uspořádali věci.

Back to top