8 záhadných produktů Apple, o kterých možná nevíte o [seznamu]

, je finanční a komerční pozice společnosti Apple závistí všech ostatních počítačových společností, ale to nebylo vždy. V průběhu své historie společnost utrpěla některé závažné incidenty, když se pokusila kousnout mnohem víc, než by mohla žvýkat. V nákupu, který se připraví na to, co bude pravděpodobně rušný zpravodajský týden, se zhluboka nadechneme a ohlédneme se na 8 nejpodivnějších produktů Apple ve své historii.

1. Apple III – nástupce Apple II, který to nikdy neudělal

Obrázek kredit: Obrázek kredit: University of Maryland, Oddělení informatiky

Cesta předtím, než Apple vzal trh bouří s Macintosh, jeho produkty byly mnohem více jako všichni ostatní, s prostým starým uživatelským rozhraním založeným na textu, které bylo přítomno v Apple II. Apple III byl v podstatě posílený Apple II s podporou mnohem více paměti (neuvěřitelných 512 kb RAM) a nový operační systém známý jako SOS (který ironicky stál za „sofistikovaný operační systém“), přesto ani ani Systém ani hardware se nikdy nez úspěchu, částečně kvůli své velké ceně identifikovali 7 800 $. A mysleli jste si, že Mac jsou dnes drahé?

Apple III byl přerušen v dubnu 1984 a žil necelé 4 roky. Steve Wozniak, spoluzakladatel společnosti Apple, si později vzpomněl na tento produkt ve své paměti Iwoz jako počítač vytvořený marketingovým týmem Apple, nikoli inženýry.

2. Apple IIGS – Apple II s grafickým rozhraním

Obrázek kredit: Vectronic’s Apple World

Po selhání Apple III Apple pokračoval v práci na své osvědčené linii Apple II. Jedním z produktů, které společnost představila v roce 1986, byla Apple IIGS, vůbec první Apple II s plně grafickým uživatelským rozhraním, podobným tomu, který se nachází na Macintosh, který byl vydán před 2 lety.

Navzdory své významné popularitě na vzdělávacím trhu byl IIGS zastíněn Macintosh, který byl v té době považován za spravedlivý mnohem modernější. Počítač 999 $ byl v roce 1992 konečně přerušen.

3. Interaktivní televizní schránka Apple

Obrázek kredit: Wikipedia

V polovině 90. let se Apple snažil znovuobjevit se, mnohem častěji než ne bez velkého úspěchu, ale některé z produktů zavedených v té době byly ve skutečnosti docela inovativní nápady. „Apple Interactive Television Box“, která nikdy neopustila prototyp Stage, lze považovat za první set-top-box na světě, s nímž by fungovala, připravte se: datová služba předplatného!

Nebyly to však všechny růže. Produkt vypadal poměrně neohrabaně a zahrnoval nemodifikovanou verzi Stock Mac OS 7, která byla již považována za zastaralou dobu. Produkt byl konečně opuštěn v roce 1995, než dosáhl hromadné výroby, přesto Apple představil velmi podobný produkt o 11 let později: Apple TV, který náhodou provozuje upravenou verzi iOS.

Má Apple TV tajný strýc z 90. let?

4. TV Macintosh

Obrázek kredit: Kabelové

Posledních několik měsíců se vířily zvěsti, že Apple může pracovat na plnohodnotné televizi. Ve skutečnosti Apple prodával televizi, také v polovině 90. let. Jediným problémem bylo, že „televize“ byla ve skutečnosti jen upravený Mac, který by mohl být přeměněn na televizi připravenou na kabel. Zánik produktu byl nakonec způsoben jeho sub-optimálním hardwarem.

Macintosh TV byl konečně odložen v roce 1994, méně než jeden rok poté, co byl poprvé představen.

5. Apple Quicktake

Kredit na obrázku: Fotově zvěsti

Jak Apple pokračoval v boji po celých 90. let, její produktová řada byla diverzifikována natolik, že do svého arzenálu zahrnovala plnohodnotnou digitální vačku. Quicktake, který byl vyroben společností Kodak nebo Fujifilm (v závislosti na modelu), mohl ve své vestavěné paměti uložit až 8 obrázků, které by pak mohly být přeneseny do Mac pomocí sériového kabelu Apple. Pozdější modely také zahrnovaly podporu systému Windows a schopnost ukládat obrázky na paměťových kartách.

Rychláta byla poprvé představena v roce 1992 a přerušena v roce 1997, kdy Steve Jobs drasticky přepracoval produktovou řadu Apple. Nyní má několik produktů společnosti Apple, jako je iPhone, vestavěnou kameru, od té doby nebyl zaveden žádný samostatný produkt CAM.

6. Apple Powercd

Obrázek kredit: Další počítačové muzeum

Apple PowerCD, jak název napovídá, byl CD přehrávačem značky Apple představený v roce 1993, zpět, když lidské bytosti skutečně získaly CD. Tento produkt byl poněkud standardní, s dálkovým ovladačem. Stejně jako u jakékoli bojující služby, které se zoufale snaží dosáhnout zisku, se řečníci prodávali samostatně.

O několik let později byl z produktové řady Apple odstraněn z produktové řady 499 $. Dnes Apple udržuje silnou přítomnost hudby v obchodě iTunes, což usnadňuje digitálnímu získání hudebního obsahu. Opravdu, právě naopak přehrávače CD!

7. Apple Bandai Pippin: Herní konzole!

Obrázek kredit: Tuaw

Během vypadaly Applenull

Back to top