Android 5.0 Lollipop běží na méně než 0,1% zařízeních po celém světě [graf]

tři měsíce, protože jeho vydání, Android 5.0 Lollipop běží na prakticky méně než 0,1% zařízení, která aktualizovala, říká samotný Google. Pro ty, kteří sledovali Android úzce, protože byl poprvé vydán, by tato zpráva neměla být příliš překvapivá. Mnohem více o tom nejlepším po skoku.

Očekává se, že Lollipop, vydáno v polovině října v loňském roce, bude jednou z nejkomplexnějších aktualizací platformy Android, protože byl vydán zmrzlinový sendvič s velmi medializovaným materiálem a banda dalších vylepšení a funkcí pod kapotou.

To vše je hezké, ale bylo by hezčí, kdyby aktualizace skutečně našla cestu na zařízení Android dříve než čekání, které se zdálo, že se stalo trendem pokaždé, když Google vydá novou hlavní aktualizaci systému Android. Podle vlastních oficiálních údajů společnosti Google, která předvádí rozpis všech instalací verze OS až do 5. ledna 2015, Android 5.0 Lollipop ani neznamená, že je zobrazen v distribučním grafu vzhledem k tomu, jak běží méně než 0,1% z zařízení.

Android 4.1 až 4.3 Jelly Bean a Android 4.4 KitKat se zdají být převládající jako dvě verze mobilního operačního systému, které běží prakticky 85% zařízení. Jelly Bean stále vede 46%, přičemž Kitkat přichází na 39,1%, což je nárůst z 33,9% právě minulý měsíc.

Kde je tedy lízátko? Lollipop se také nalezla na Samsung Galaxy S5, i když pouze na třech trzích, doprava s nejnovějšími zařízeními Nexus a vyvážena jako aktualizace zbytku rodiny Nexus až na Nexus 4. Jižní Korea, Polsko a Španělsko. To není ani jedna čtvrtina všech zařízení pro Android, a přestože můžeme pochopit, že Lollipop má být zavedena pouze na hrst podpůrných telefonů a tabletů, které stále zanechávají značný kus těch bez dobroty lízátka.

HTC One M7 a M8 má také obdržet aktualizaci lízátka a zatímco HTC dala oficiální časový rámec, stále čeká. Totéž platí pro LG G3, která dosud neobdržela aktualizaci lízátka. Mohu pokračovat v pojmenování vlajkových lodí od jiných výrobců, a to je přesně to, co řídí prodej těchto rodinných zařízení Nexus.

(Zdroj: Google)

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Back to top